ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Belediyelerden 6 ay kesinti yok

Belediyelerden 6 ay kesinti yok

Tarih 10 Mayıs 2018, 09:35 Editör

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yerel yönetimlerin merkezi yönetime olan borçlarının gelir paylarından kesilmesi 6 ay ertelendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yerel yönetimlerin merkezi yönetime olan borçlarının gelir paylarından kesilmesi 6 ay ertelendi.
Büyükşehir belediyeleri, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşların merkezi yönetime olan borçları, genel bütçe gelirlerinde bu kuruluşlara yasal olarak verilen payların belirli bir oranı kesilerek tahsil ediliyordu. Yayınlanan kararnameyle Mayıs-Eylül dönemindeki 6 ay boyunca bu kesinti yapılmayacak.
Öte yandan, il özel idareleri, belediyeler ile bağlı kuruluşlar ile bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerine, yine bu kuruluşların sahibi olduğu şirketlerden personel çalıştırmaya dayalı hizmet alımı (taşeron aracılığıyla çalıştırma) yapılması halinde KDV yüzde 1 olarak uygulanacak. Daha önce bu kapsamdaki hizmet alımları yüzde 18 KDV’ye tabiydi.
Öte yandan, belediyeler kendi şirketlerinden hizmeti yüzde 1 KDV ile alacaklar.

Bu haber 241 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EKONOMİ

Yalova’nın gurur günü

Yalova’nın gurur günü 2018 Temmuz ayı itibariyle depolama gazından elektrik üretmeye başlan Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisl...

Elektrik üretim tesisi açılıyor

Elektrik üretim tesisi açılıyor YAKAB Elektrik Üretim Tesisinin açılışı, 30 Kasım 2018 Cuma Günü saat 14:30’da törenle gerçekleştirilecek.

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi