ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Hayvan desteğine önemli uyarılar

Hayvan desteğine önemli uyarılar

Tarih 19 Temmuz 2018, 15:24 Editör

Yalova Altınova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Buzağı Desteklemesi ve Anaç Koyun Keçi Desteklemesi başvuruları konusunda uyardı.

Yalova Altınova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Buzağı Desteklemesi ve Anaç Koyun Keçi Desteklemesi başvuruları konusunda uyardı.
2018 yılı Buzağı Desteklemesi ve Anaç Koyun Keçi Desteklemesi başvuruları devam ediyor.
BUZAĞI DESTEKLEMESİ
Altınova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden konuyla ilgili açıklaması şöyle: “2018 yılı Buzağı Desteklemesi ve Anaç Koyun Keçi Desteklemesi başvuruları, 2/7/2018-31/8/2018 tarihleri arasında ve 2/5/2019-1/7/2019 tarihleri arasında olmak üzere iki dönem halinde İl/İlçe Müdürlüklerine yapılır.
Birinci dönemde başvuru yapamayanlar ikinci dönemde başvuru yapabilir. Birinci dönemde başvuruda bulunduğu halde eksikleri nedeniyle desteklemeden yararlanamayanlar, ikinci dönemde eksikliklerini gidermesi halinde desteklemeden yararlandırılır.
Buzağılar doğduğu işletmede en az 4 ay yaşamış ve proğramlı aşıları yapılmış olmalıdır.
ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEKLEMESİ
Desteklemesinden yararlanacak anaç koyun keçilerin yaşları 2/11/2018 tarihi itibari ile 15-90 ay (15-90 ay) arasında olmalıdır. (Bu yaş aralığı dışındaki dişi hayvanlar desteklemeden yararlandırılmaz.)
Yetiştiriciler (göçer hayvancılık yapan yetiştiriciler dâhil), üyesi olduğu damızlık koyun ve keçi yetiştiricileri birliğine dilekçe ile 1/9/2018-2/11/2018 tarihleri arasında başvurur. Birliklerce alınan başvurular 1/12/2018 tarihine kadar KKBS'ye kaydedilir.”

Bu haber 276 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EKONOMİ

Oral’dan servisçilere zam müjdesi

Oral’dan servisçilere zam müjdesi S.S. 32 No’lu Altınova Servis Taşımacılığı Kooperatifi'nin düzenlediği kahvaltısına katılan Altınova Belediye B...

Altınova’da fileler belediyeden

Altınova’da fileler belediyeden Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından Altınova Be...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi