ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"AK Parti belediyeciliği farklı bir iştir"

Tarih 14 Mart 2019, 20:55 Editör

AK Parti belediyeciliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen bir gelenekle hizmet ettiğini ifade eden Prof. Dr. Recep Akdağ, “Bizim partimizde belediye başkanlarının hizmet etmeme, vatandaşa gerekli yakınlığı göstermeme gibi bir şansı yoktur” dedi.

AK Parti belediyeciliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen bir gelenekle hizmet ettiğini ifade eden Prof. Dr. Recep Akdağ, “Bizim partimizde belediye başkanlarının hizmet etmeme, vatandaşa gerekli yakınlığı göstermeme gibi bir şansı yoktur” dedi.
Recep Akdağ, “Altınova’da değerli Başkanımız Dr. Metin Oral’ı seçeceğiz. Ama bilin ki burada AK Parti’ye atacağınız her oy sadece belediye başkanı seçmek değil, aynı zamanda Türkiye’nin istikrarı içinde oy vermektir” diye konuştu.
İTTİFAKLAR
Sağlık eski Bakanı AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Yalova ziyareti kapsamında AK Parti Altınova İlçe SKM Bürosunu ziyaret etti. AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile birlikte AK Parti Altınova İlçe SKM Bürosunu ziyaret eden Recep Akdağ, vatandaşlarla bir araya geldi.
Burada konuşan Prof. Dr. Recep Akdağ, “31 Mart seçimlerine giderken MHP ile partimiz AK Parti’miz seçimlere birlikte gidiyoruz. Yalova Merkezde HP ile ittifak yaptık, Türkiye’nin birçok yerinde de ittifak yaptık. Bu arada, karşımızda da bütün Türkiye’de yine farklı bir ittifakın bir araya geldiğini görüyoruz.
Aslında resmen CHP ile İYİ Parti ittifak yapmış gibi görünüyor. Ama buna HDP’nin de katıldığını biliyoruz, yer yer Saadet Partisi’nin de katıldığını biliyoruz. Şimdi bu ittifaklar neden olmuştur? Bütün Türkiye’de bunlar neden gelişti?
“MİLLET, BİZE YOL GÖSTERDİ”
Değerli kardeşlerim; Aslında AK Parti’mizde MHP’nin Türkiye’deki ittifakının oluşturulduğu gün 15 Temmuz’dur. 15 Temmuz günü biz bu ittifakı oluşturduk. Aslında Millet, 15 Temmuz günü bize yol gösterdi. Zaten siyaset yoluyla milletine hizmet edenler için asıl olan milletin gösterdiği istikamette gitmektir.
“BELEDİYELERİ ÇOK DİKKATLE TAKİP EDERİZ”
AK Parti belediyeciliği farklı bir iştir. AK Parti belediyeciliği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen bir gelenekle hizmet ediyoruz. Bizim partimizle Belediye Başkanları’nın hizmet etmeme, vatandaşa gerekli yakınlığı göstermeme gibi bir şansı yoktur. Bunu Metin Başkanınız çok iyi bilir. Çünkü bizzat Cumhurbaşkanı’mız tarafından, partimizin ilgili genel başkan yardımcılığı tarafından biz belediyeleri çok dikkatle takip ederiz.
“CHP’YE ASLA TESLİM EDEMEYİZ”
Çünkü biliyoruz ki belediyeler vatandaşımızın, halkımızın kendisine en yakın noktada hizmet ettiği kuruluşlardır. Hayatımızın birçok tarafını etkiliyor. Yolumuz, havamız, suyumuz, parklarımız, çocuklarımızın huzuru, yaşlılar, engelliler, imar işlerimiz bütün hayatımız, günlük hayatımızı etkiliyor. Çok açık söyleyeyim biz belediyeciliği gerçekten itiraz etmekten, istemezük demekten başka bir özelliği olan CHP ya da benzerlerine asla teslim edemeyiz.
“YAPILACAKSA, AK PARTİ YAPAR”
Zaman içerisinde bu kadar uzun süreli hizmet edince ne kadar mükemmel hizmet etseniz bir takım eksiklikleri görenlerimiz olabilir. Kusur da varsa eksikte, varsa biz onları AK Parti olarak hep kabul ederiz. Ama şunu biliyoruz; eğer yapılacaksa, yapılacak bir iş kalmışsa ki mutlaka her zaman vardır. Onu da AK Parti yapar.
Biz hep şöyle söylüyoruz; Onlar konuşur AK Parti yapar. Gerçekten böyledir. Birileri konuşur AK Parti yapar.
“SAĞLIKTA DÖNÜŞÜME KARŞI ÇIKTILAR”
Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile ortaya koyduğumuz sağlıkta dönüşümle ilgili her adımı attığımızda bu CHP’liler karşı çıktılar. İstedik ki işçinin memurun esnafın emeklinin ayrı hastanesi olur mu? Bu hastaneleri birleştireceğiz. İstedik ki bütün bu millet evladı hastanelerden, eski adıyla sağlık ocaklarından yeni kurduğumuz aile sağlığı hizmetlerinden, aile sağlığı merkezlerinden tüm milletin onurlu fertleri olarak eşit biçimde hizmet alalım.
“CHP MAHKEMEDE BOZDURMAYA ÇALIŞI”
Yalova ve İlçeleri gerçekten Cenabı Hakkın nimetinden bol bol bahşettiği topraklar üzerinde yaşıyoruz. Ama nüfusu çokta fazla olmayan bu şehrimizde işçinin başka hastanesi, memurun, emeklinin, esnafın başka hastanesi vardı. Şimdi biz bu saçmalığı ortadan kaldırırken herkes en iyi hizmeti alsın gayreti içindeyken CHP’liler bu meseleyi yaptığımız kanunu anayasa mahkemesine götürüp bozdurmaya çalıştılar. İlaçlarımızı almak için ne sıkıntı çekerdik. İlaçları bütün eczanelerden alsın işçi emeklileri diye kanun yazdık karşı çıktılar. Aile hekimliği yaptık karşı çıktılar. Ama böyle olmaz ki.
“BU MİLLETE HİZA VEREMEZSİN”
Siyaset yapmanın maksadı milletinin değerlerine sahip çıkmaktır, milletine hizmet etmektir. CHP, Millet adına karar vermeye çalıştı. Bunlar bizim ezanımıza karıştılar, bunlar bizim kılığımıza kıyafetimize her şeyimize karıştılar, millete hiza vermeye çalıştılar. Kardeşim bu millete hiza veremezsin. Millet, size hiza verir.
“İŞİ; GÜCÜ, TÜRKİYE’Yİ ZAYIFLATMAK”
El birliği yapacağız burada değerli Başkanımızı Belediye Başkanı seçeceğiz ama bilin ki burada AK Parti’ye atacağınız her oy belediye başkanı seçmek değil aynı zamanda Türkiye’nin istikrarı içinde oy vermektir. Birileri değerli kardeşlerim; Sipere yatmışlar ayağımızın taşa dolanmasını bekliyorlar. Onlar için asıl olan AK Parti’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı zayıflatmaktır. Aynı zaman da Türkiye’yi zayıflatmak. Kemal Kılıçdaroğlu’nun işi gücü Türkiye’yi şikâyet etmek. Kemal Kılıçdaroğlu’nun işi gücü milletinin başına varil bombaları atarak yüzbinleri aşkın Suriyeli kardeşimizin katledilmesine yol açan Esad’ı suçlamak yerine Cumhurbaşkanı’nı suçlamak, AK Partiyi suçlamak. Böyle bir akıl kurması olamaz. Bunun için el birliği yapacağız.
“İFTİHAR ETMELİSİNİZ”
Bizim sizden istediğimiz şu; 31 Mart’a kadar ben inanıyorum ki sadece şu salondaki kardeşlerim bu meseleye omuz verirseniz bu mesele biter. Bizim partimizde kadınların çalışmasının büyük bir yeri var. Kadın kollarımız da, gençlik kollarımız da müthiş bir kurumsallaşma gelişti. İftihar etmelisiniz, AK Partili gençlerin başkanlığını, Genel başkanlığını Yalovalı bir kardeşimiz Ahmet Büyükgümüş yapıyor.
“BEYLER, EŞLERİNİZE EVDE YARDIMCI OLUN”
Kadınlarımız çoğu zaman kendi evlerinden kendi zamanlarından zaman ayırarak yerine getiriyorlar. Ama maalesef bizim kültürümüzde bir kadın akşama kadar çalışsa da eve gittiği zaman ev işleri yine onun sırtına kalıyor. Bundan beyefendilere de bir mesaj geliyor değil mi? Yani mutlaka evlerde eşlerimize yardımcı olmamız gerekiyor. Ben şahsen oluyorum. Yemek pişirmeyi iyi bilmem ama evde sofranın kurulmasına, kaldırılmasına, bulaşıkların makineye dizilmesine yardımcı olurum. Onun için kadınlarımızın emeği çok büyük Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Bu haber 95 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

POLİTİKA

Oral’a partisinden kutlama ziyareti

Oral’a partisinden kutlama ziyareti AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ...

AK Parti Teşkilatlarından Oral’a ziyaret

AK Parti Teşkilatlarından Oral’a ziyaret AK Parti Altınova, Çiftlikköy ve Karamürsel ilçe teşkilatları Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi