ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
    

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Altınova MYO’ya MARKA desteği

Altınova MYO’ya MARKA desteği

Tarih 26 Ağustos 2019, 11:19 Editör

Yalova üniversitesi bünyesinde MARKA destekli Altınova Mesleki eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruluyor.

Yalova üniversitesi bünyesinde MARKA destekli Altınova Mesleki eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruluyor.
Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu, Termal Meslek Yüksekokulu ve Armutlu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan çeşitli projeler Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından destek kapsamına alındı.
TÖRENLE İMZALANDI
Söz konusu proje desteklerine ilişkin protokoller projelerde görevli akademik personelin de katılımıyla yapılan imza törenleriyle Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Suat Cebeci ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından imzalandı.
MÜKEMMELİYETÇİ MESLEKİ EĞİTİM
Altınova Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, “Altınova Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Projesi” kapsamında Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan bölümlerin müfredatındaki öğretim faaliyetlerini uygulamalı ve teknoloji ile uyumlu şekilde gerçekleştirebilmek için tahribatsız muayene ve metalografi alanında gerekli olan laboratuvar, makine, teçhizat ve deney setleri ile donatılmış mükemmeliyetçi mesleki eğitim alt yapısı oluşturulmasının amaçlandığı belirtildi.
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ
Altınova Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi projesi sayesinde ilgili alanlarda nitelikli teknik personel yetiştirilmesi Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Ar-Ge çalışmaları ya da çeşitli akademik faaliyetler yapılarak Doğu Marmara Bölgesinde yer alan firma ve akademisyenlerin rekabet gücünü arttırabilecek mesleki teknik altyapı oluşturulmasının hedeflendiği belirtildi.
MODEL OLACAK
Altınova Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tahribatsız muayene ve metalografik kontrol alanında faaliyet göstermeye başlamasıyla ilerleyen süreçlerde de bu projeye tahribatlı muayene vb. tamamlayıcı diğer projeler eklenerek kapsamının arttırılması ve ülke genelinde model bir mesleki eğitim teşkil ederek katma değer oluşturan sürdürülebilir mükemmeliyetçi bir sistemin oluşturulmasının planlandığı ifade edildi.

Bu haber 379 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

Karamürsel Birey’den burs fırsatı

Karamürsel Birey’den burs fırsatı Karamürsel'de geçtiğimiz yıl eğitime başlayan Karamürsel Birey Eğitim Kurumları bursluluk sınavları için başvur...

Altınova’da resim kursu açılıyor

Altınova’da resim kursu açılıyor Resim sanatına ilgi duyan çocuk, genç ve yetişkinler için Altınova Belediyesi, Resim Kursu başlatıyor.

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi