ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Coğrafya ve tarih derslerini uygulamalı işlediler

Coğrafya ve tarih derslerini uygulamalı işlediler

Tarih 16 Ekim 2019, 08:53 Editör

Yalova Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri, coğrafya ve tarih derslerinin bir bölümünü Altınova ilçesinde uygulamalı olarak işledi.

Yalova Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri, coğrafya ve tarih derslerinin bir bölümünü Altınova ilçesinde uygulamalı olarak işledi.
Yalova Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi 11. Sınıf öğrencileri, coğrafya ve tarih dersleri alan gezisi kapsamında Altınova İlçesini gezdi. Hersek Bölgesinde tarihi mekânlar hakkında bilgi alan öğrenciler, Hersek Lagününde göçmen kuşları izleme imkânı buldular.
KÜLLİYE’Yİ GEZDİLER
Yalova Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri, Altınova ilçesinin Hersek Mahallesine ziyarette bulundu. Coğrafya ve tarih dersleri alan gezisi kapsamında Altınova Hersek Bölgesini gezen Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri, Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi’ni gezerek bölgenin tarihi önemi hakkında bilgi aldılar.
KUŞLAR VE BİTKİLERİ TANIDILAR
Öğrenciler daha sonra Hersek Lagününde yer alan Altınova Belediyesi Kuş Gözlem Kulesi ve Eğitim Merkezini ziyaret etti. Altınova Belediyesi Kuş Gözlem Kulesi ve Eğitim Merkezinde görevlilerden Hersek Lagünü hakkında bilgi alan öğrenciler, bölgede yer alan bitki ve kuş çeşitliliğini öğrenme imkânı buldular.
KUŞLARI İZLEDİLER
Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül’den Hersek lagününde yer alan göçmen kuş türleri ve bitki örtüsü hakkında bilgi alıp, Kuş Gözlem Kulesi’nden lagünde yer alan kuşları izlediler. Öğrenciler, oldukça eğlenceli ve eğitici bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Bu haber 817 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İLÇEMİZDEN

Altınova Belediyesi, 33 yaşında

Altınova Belediyesi, 33 yaşında 7 Haziran 1987 yılında belediye statüsüne kavuşarak belde belediyesi olan, 6 Haziran 1995 tarihinde de bakanlar kur...

Hersek Lagünü'nde kuş türü 224’e çıktı

Hersek Lagünü'nde kuş türü 224’e çıktı Altınova Hersek Lagünü'nde yapılan son sayımın ardından 3 yeni kuş türü tespit edilerek tür sayısı 224&#821...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi