ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYEMİZ İLETİŞİM
Doç. Dr. Yasin Pişgin Karamürsel de panel düzenledi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Altınova-Umuttepe seferleri başlıyor

Altınova-Umuttepe seferleri başlıyor

Tarih 29 Kasım 2010, 09:03 Editör

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşmeler sonuç vererek, Yalova Valiliğinin de oluruyla Karamürsel Umuttepe arasındaki seferler, Altınova Umuttepe olarak düzenleniyor.

Altınova sınırına yakın bir noktaya kadar gelen Karamürsel Umuttepe Otobüslerinin Altınova’ya kadar gelmesi yönünde Başkan Metin Oral’ın yaptığı girişlimler olumlu sonuç verdi.

KARŞILIKLI PROTOKOL İLE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatıyla UMOME’de alınan karar ve Büyükşehir Meclisi’nin onayıyla alınan karara Yalova Valiliği’nin, ‘seferlerin iki belediyenin karşılıklı protokol çözülebileceğine dair yazısıyla seferlerin önünde bir engel kalmamış oldu. Altınova Umuttepe seferlerinin Aralık ayı başından itibaren start alacağı bildirildi.

HASTALAR VE ÖĞRENCİLER İÇİN

Umuttepe otobüslerinden, Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gidecek olan vatandaşlar yararlanabilecek.
Altınova’dan bu kapsamda Umuttepe’ye gidecek olan vatandaşlar tek vasıta ile bölgeye ulaşabilecek. Kocaeli Üniversitesi ve Umuttepe Hastanesi’ne gidecek vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak çalışma Altınova Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir işbirliğiyle, vatandaşlar için önemli bir hizmet olarak değerlendiriliyor.

GÜZERGAH
Altınova’dan başlayacak ilk seferin bir değişiklik olmaması durumunda sabah 06:00’da başlayıp gece 22:30’a kadar otobüsler işlemeye devam edecek. Altınova’dan hareket eden araç Karamürsel - Gölcük – Başiskele – Yeni yol -  D 650 Kandıra Yolu – Bayındırlık Sapağı – Ambulans Yolu’nu takip ederek Umuttepe’ye ulaşmış olacak. Umuttepe’nin son durak olacağı seferlerde saat başı otobüs ilçelere araç kalkacak.

VALİLİK YAZISI

Yalova Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç imzası ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı’na gönderilen yazı şöyle: “İlimiz Altınova Belediye Başkanlığının şifai müracaatı üzerine UKOME tarafından alınan karardaki güzergahta çalıştırılacak araçların, kararın teklif bölümünde belirtildiği üzere Büyükşehir Belediyesine ait resmi otobüslerin olduğu, bu tür araçların ise;

Valiliğimiz tarafından İlimiz sınırları içerisinde yapılacak yolcu taşımacılıklarını, İlimize uzaklığı 100 km.yi aşmayan komşu iller arasındaki yolcu taşımacılıklarını düzenlemek amacıyla 4925 sayılı Taşıma Kanunun 2. Maddesine istinaden hazırlanan ve 26.12.2007 tarih ve 2007/28 sayılı karar ile yürürlüğe giren Yalova Valiliği Yolcu Taşıma Yönergesinin “Belediye sınırları ve mücavir alanı içerisindeki yolcu taşımacılığı, özel otomobillerle bunların römorklarıyla yapılan taşımalar, genel ve katma bütçeli dairelerle, İl Özel İdareleri, Belediyeler, Üniversiteler ve Kamu İktisadi Teşebbüslerine ait taşıtlarla yapılan, ticari olmayan taşımalar, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait motorlu taşıt ve bunların römorkları ile yapılan taşımalar, lastik tekerlekli traktörlerle çekilen römorklarla yapılan taşımalar bu Yönerge kapsamı dışındadır.” Şeklinde olan 2.Maddesi kapsamı dışında bırakılan ve ticari olmayan taşımalar arasında yer aldığından İl Trafik Komisyonu tarafından görüşülmesine ve karar alınmasına gerek olmadığı, konunun ilgili belediyelerce yapılacak protokolle çözülebileceği değerlendirilmektedir.”

Bu haber 2207 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Hersek Bölgesine hayran kaldılar

Hersek Bölgesine hayran kaldılar Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Torkul ve öğretim üyeleri, Altınova’yı ziyaret ederek incelem...

Altınova tek yürek

Altınova tek yürek Türk Milleti’nin kararlı azmi ve kahramanlığı ile püskürtülen 15 Temmuz Darbe girişiminin 4. yılında şehitlerimiz A...

 

 

 

ANKET

Tersaneler istihdam sağlıyor mu?
Tüm Anketler

ALTINOVA MEDYA GAZETECİLİK YAYINCILIK DANŞ. MATBAACILIK HİZMETLERİ ALTINOVA / YALOVA
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi