Et ve yufka reyonlarına denetim


Açıklama: Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan Ayı nedeniyle ilçedeki denetimlerine aralıksız devam ediyor.
Kategori: GÜNCEL
Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2019
Geçerli Tarih: 05 Temmuz 2020, 20:34
Site: ALTINOVA HABER
URL: http://www.altinovahaber.com/haber_detay.asp?haberID=4284


Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan Ayı nedeniyle ilçedeki denetimlerine aralıksız devam ediyor.
Zabıta ekipleri son olarak, kasap ve yufkacılara denetimlerde bulundu. Marketlerin et ve yufka ve yan ürün reyonlarını da denetleyen zabıta ekipleri, titiz bir çalışma gerçekleştirdi.
TİTİZ ÇALIŞMA
Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve kurallara uygun gıda maddeleri tüketebilmesi adına rutin olarak sürdürdüğü kontrollerini Ramazan Ayı dolayısıyla sıklaştırdı.
Yufka imalathaneleri denetleyen ekipler, işletmeleri temizlik, ruhsat, hijyen kurallarına uygunluk ve ürün gramajı yönünden denetledi. Ekipler, yufka imalathanelerinin ardından marketlerdeki et ve yufka reyonlarını denetlediler. Zabıta ekipleri, kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere eksikliklerini tamamlamaları için süre verip haklarında zabıt tutuyor. Verilen mühlet sonunda yeniden eksiklik tespit edilmesi durumunda ise işletme sahiplerine cezaî müeyyide uygulanıyor.
Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği yetkilileri, özellikle ramazan ayında tüketimi artan gıdalara yönelik kontrollerin aralıksız devam edeceğini belirtti.